תפריט

חשיבותו של מתרגם בשפת אם

מדוע תרגום לשפת אם חשוב?

חשיבות התרגום לשפת אם?

בתחום התרגום נהוג ומקובל שמתרגם מתרגם לשפת היעד שהיא שפת אמו. האפשרות השנייה היא תרגום בידי מתרגם המבצע תרגום לשפת היעד שפה בה הוא שולט היטב אבל שפה זו אינה שפת אם. לדוגמה תרגום לאנגלית מעברית שפת היעד היא אנגלית.

שפה משתנה ומתפתחת, הסגנון המושגים והתרבות מטביעים את החותם על ההיגוי, הכתיבה ותחביר השפה. גם שינויים טכנולוגיים משפעים על השפה בשימוש יום יומי.

ניתן לציין כדוגמאות: תרגום לצרפתית בדיאלקט אירופאי לעומת דיאלקט קנדי, אנגלית בריטית ואנגלית בדיאלקט אמריקאי וכמובן ספרדית אירופאית לעומת ספרדית דרום אמריקאית השונה גם  בין מדינה למדינה.

לכן קיימת חשיבות רבה שהמתרגם לשפת היעד יכיר וישתמש בשפה שאליה הוא מתרגם. חשוב שיהיה מעורה בהיסטוריה והתרבות הקשורה לשפת היעד.

נסו לדמיין מתרגם לעברית שאינו מבין "עברית גששית"  הטקסט שיתקבל מתרגום הטקסט לא יעביר את "הצבע" וההומור מהטקסט המתורגם וכמובן שלא נוכל להגדיר תרגום זה כתרגום איכותי גם אם התרגום לעברית יהיה נכון.

מתרגם ששפת האם שלו היא גם שפת היעד, מתרגם באופן שוטף וזורם את טקסט המקור. המתרגם שולט בכל דקויות השפה ומאפשר למתרגם להתרכז באיכות התרגום.

יותר מכך, למתרגם לשפת האם יש את  הידע אישי והאינטואיטיבי בשפה אליה הוא מתרגם. תחביר או  מבנה המשפטים ידועים ומוכרים לו היטב והוא משתמש בהם באופן נכון. כללי השפה יהיו מדויקים יותר, כך קהל היעד שאמור לקרוא את התרגום יפיק את המרב מהטקסט המתורגם.

מתרגם לשפת האם יתרגם במדויק קללות ,

פתגמים מטפורות ויעביר לטקסט המתורגם את רוח הדברים ולא רק תרגום מילולי.

לעומת זאת מתרגם המתרגם לשפה שאינה שפת האם שלו יתכן שלא יבחין כלל בדקויות ויפספס את העסיסיות והצבע שיש בקללה במטפורה או  בפתגם ובכך מבלי שהוא מבחין או מודע לכך נפגע המסר שהיה אמור לעבור מטקסט המקור לתמיד.

מתרגם השולט בשפת היעד אולם שפת היעד אינה שפת  אם ישקיע מאמצים ומשאבים רבים לחפש  מידע וסימוכין למושגים ביטוים ואירועים בטקסט שהוא מתרגם. ברוב המקרים יתכן והוא יעשה עבודת תרגום טובה אך בהשוואה לתרגום שנעשה בידי מתרגם לשפת אם התוצאה לא תהיה מצוינת.

לכן יש העדפה, רצון וחשיבות רבה לקבל תרגום ממתרגם המדבר מילדותו חולם ושר בשפת האם רק כך ניתן להבטיח תרגום איכותי ומקצועי.

ב Text4u   מתרגמים מתרגמים מנוסים המתרגמים לשפת האם ובתחום שבו הם צברו ידע מקצועי במידה ונדרש ידע כזה.

צמדי שפות המתורגמים ב- Text4u

אולי יעניין אותך גם

שירותי תרגום | חברת שרותי תרגום

חברת תרגום – שרותי חברת תרגום – משרד תרגום מהם היתרונות בהפעלת חברת שרותי תרגום?  כיצד תפיק את המרב בפניה למשרד תרגום? כמעט בכל חברה בשלב זה

צור קשר

חייגו 077-5144055 או הזינו את פרטיכם בשדות הבאים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים
Translation Services שירותי תרגום
תפריט
דילוג לתוכן